شش کاربرد مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه‌های اجتماعی به دلایل زیادی از اهمیت بالایی برخوردار است. میزان و نحوه فعالیت یک برند در شبکه‌های اجتماعی نشانگر توجه مدیر به کسب و کار است.

باید به این نکته توجه داشت که اگر مدیریت شبکه‌های اجتماعی به درستی صورت نگیرد، بازاریابی دیجیتالی کسب و کارها نتیجه مثبتی در پی نخواهد داشت.

در زیر به نقش های مدیریت شبکه های اجتماعی در بازاریابی اشاره شده است ;

۱) تولید محتوا

آشنایی افراد با یک برند مخصوص و وفادار ماندن به آن، تصادفی نیست. مدیریت شبکه‌های اجتماعی به منظور اجرای کمپین‌ها و تولید محتوای متناسب با کسب و کار مربوطه انجام می‌شود. هر چه تعداد بازدیدها از صفحه شخصی یک برند بیشتر باشد، مشتری احتمالی بیشتری نیز با آن آشنا خواهد شد. بنابراین تولید محتوای مناسب برای شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

۲) ایجاد یک نام تجاری مشخص

شبکه‌های اجتماعی بسیار متنوع هستند و روز به روز نیز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود. بنابراین اگر از یک نام تجاری مشخص با یک طراحی ثابت استفاده شود، امکان فعالیت در حوزه‌های بیشتری فراهم می‌شود. در نتیجه بازاریابی سودمندتر خواهد بود.

۳) مدیریت موثر جوامع آنلاین

کسب و کاری که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند، می‌تواند توجه جوامع آنلاین بسیاری را به سمت خود جذب کند. افرادی که صفحه شخصی یک شرکت را دنبال می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که نسبت به محصول این شرکت وفادار بمانند.

۴) بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

مدیران شبکه‌های اجتماعی این امکان را فراهم می‌کنند که محتوای منتشر شده درباره کسب و کار، به راحتی در موتورهای جستجو قابل دستیابی باشند. این امر برای یک کسب و کار بسیار حیاتی است.

۵) سنجش میزان موفقیت کمپین‌ها

این اندازه‌گیری بخش مهمی از فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی را شامل می‌شوند. مدیران شبکه‌های اجتماعی آمار بازدید از شبکه‌های اجتماعی را محاسبه می‌کنند. همچنین می‌توانند ویژگی‌ها و عادات رفتاری این بازدیدکنندگان را مطالعه کنند. از این رو به کمک این اطلاعات می‌توانند میزان موفقیت کمپین‌های مختلف را ارزیابی کنند.

۶) رتبه بندی شبکه‌های اجتماعی

چشم انداز شبکه‌های اجتماعی همواره در حال تغییر و توسعه است. ممکن است یک شبکه اجتماعی امروز محبوبیت بالایی داشته باشد ولی مدتی بعد از محبوبیت آن کاسته شود. از این رو در مدیریت شبکه‌های اجتماعی باید این آمارها را پیش بینی کرد و اقدامات متناسب را نسبت به آن انجام داد.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *