مدیریت کسب و کار آنلاین

بسیاری از صاحبان کسب و کارها، با مفهوم مدیریت کسب و کار آنلاین آشنایی درستی ندارند. آنها فکر می‌کنند مدیریت کسب و کار آنلاین همان دستیاری مجازی است. هر چند این دو مفهوم تا حدودی یکسان هستند ولی تفاوت‌هایی نیز بین آن‌ها وجود دارد.

مدیریت کسب و کار آنلاین بین صاحبان کسب و کار و اعضای تیم قرار می‌گیرد. مدیران کسب و کار آنلاین، تفکر استراتژیک دارند. بنابراین می‌توانند چشم‌انداز بلند مدتی برای کسب و کار شما تعریف کنند. گام بعدی این مدیران نیز تبیین برنامه‌ای قدم به قدم به منظور رسیدن به چشم‌انداز برای اعضای تیم کسب و کار شما خواهد بود. در ادامه وظایف مدیریت کسب و کار آنلاین را با هم می‌بینیم. آگاهی از این وظایف دید صحیحی را در اختیار صاحبان کسب و کار قرار می‌دهد.

۱) مدیریت پروژه: راه‌اندازی یک برنامه آنلاین و پرتال عضویت.

۲) مدیریت عملیاتی: اطمینان از کارکرد داد و ستد آنلاین کسب و کار و عملکرد صحیح بازاریابی آنلاین.

۳) مدیریت آمار: آماریابی دقیق در کسب و کار به منظور شناسایی خدمات پرطرفدار و ناموفق.

۴) مدیریت کارکنان: تعریف وظایف روزانه تعضای تیم کارکنان کسب و کار و رسیدگی به آن‌ها.

در شرایطی که این وظایف به مدیریت کسب و کار آنلاین محول شوند. شما به عنوان صاحب کسب و کار زمان خالی بیشتری در برنامه خود خواهید داشت. بنابراین می‌توانید از این زمان اضافی استفاده کنید و نمرکز خود را روی پیشرفت کسب و کارتان معطوف کنید. در نتیجه چشم انداز کسب و کارتان، محقق می‌شود و به هدفتان خواهید رسید.

جالب است بدانید که در صورتی که با نقش ها و وظایف مختلف در دنیای بازاریابی دیجیتال آشنا شوید، می توانید نیاز های کسب و کارتان را شناسایی کنید و در زمان مناسب افراد مورد نیاز را در تیم خود به کار بگیرید. از سوی دیگر نیز با داشتن تیمی که درک بالایی نسبت به استراتژی‌های بازاریابی و جزئیات کسب و کار درک بالایی دارد، شانس بسیار بالایی برای پیشرفت و موفقیت خواهید داشت.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

۲ thoughts on “مدیریت کسب و کار آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *