مهارت های ضروری یک مدیر فروش موفق

نقش مدیریت فروش در یک سازمان قابل چشم‌پوشی نیست. یک مدیر فروش موفق باید قادر به رهبری فروشندگانی با سبک‌های فروش مختلف و تیپ‌های شخصیتی متفاوت باشد. به همین دلیل است که مدیران فروش کلید اصلی موفقیت سازمان‌های مبتنی بر فروش و شرکت‌های تجارت الکترونیک هستند.

در اینجا به چند مورد از مهارت های ضروری که یک مدیر فروش باید آنها را بیاموزد ، اشاره می کنیم ;

مربی گری

مربی‌گری به معنی کمک به شکوفایی استعدادها و استفاده از پتانسیل اعضای تیم در راستای پیشرفت و بهبود عملکرد تیم است که اولین مهارت ضروری برای یک مدیر فروش موفق می باشد .

ذکاوت در تجارت

ذکاوت در تجارت به عنوان یک تفکر تجاری اساسی برای رسیدن به اهداف فروش مطرح می‌شود. محیط کسب و کار نیازمند عوامل فروش و مدیرانی با مهارت‌های تجاری قوی است. به طوری که مدیران فروش باید قادر به درک مسائل پیچیده تجاری باشند و به فروشندگان آموزش دهند که چگونه تصمیمات عاقلانه‌تری بگیرند.

استخدام افراد مناسب

مدیران باید مهارت‌های استخدامی خود را نیز تقویت کنند. به یاد داشته باشید که استخدام فرد مناسب برای امر فروش اهمیت زیادی دارد زیرا انتخاب افراد نالایق خسارت مالی زیادی را به سازمان‌ها تحمیل می‌کند و زمان زیادی برای جبران نیاز دارد.

مدیریت کارایی

مدیریت کارایی می‌تواند به معنی بررسی سه ماهه کسب‌و‌کار، مدیریت محصولات به‌ فروش نرفته، مدیریت تیم فروش و … باشد.
به علاوه مدیران فروش باید قابلیت مدیریت کارایی و اجرایی بالایی داشته و توانایی مقابله با فروشندگان ناکارآمد را داشته باشند. زیرا در صورت عدم بررسی مسائل مربوط به کارایی، شاهد تاثیرات منفی بر روی اعضای تیم و فروش خواهیم بود. از این رو مدیران فروش باید چک لیستی از وقایع برنامه‌ریزی شده و برنامه‌ریزی نشده داشته باشند تا به هنگام بروز مشکل بتوانند مسائل مربوط به اجرا را مدیریت کنند. مشکل به وجود آمده را برطرف کنند و کیفیت اجرا را بهبود ببخشند.

رهبری

مدیران فروش باید رهبران قوی باشند تا به فروش بالایی دست یابند. برای دستیابی به رهبری قوی مدیران فروش باید قادر به ایجاد یک چشم انداز باشند و آن را با تیم فروش خود در میان بگذارند. یک رهبر و مدیر فروش قوی، این مهارت و اراده را باید داشته باشد و به اعضای تیم خود کمک کند تا برای رسیدن به چشم‌انداز روی کار خود تمرکز داشته باشند و برای تحقق هدف مشترک خود تلاش کنند.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

۲ thoughts on “مهارت های ضروری یک مدیر فروش موفق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *