6 استراتژی تبلیغات

تبلیغات نیز مانند سایر فعالیت ها نیاز به استراتژی ها و برنامه ای جامع و مدون دارد تا موثر و موفق باشد . امروز می خواهیم شما را با 6 استراتژی تبلیغات و بازاریابی آشنا کنیم ؛

استراتژی های بازاریابی را در ذیل مشاهده می فرمایید :

1- هدف گذاری برای مخاطبان

تا زمانیکه شما مشتریان خود را هدف گذاری نکنید ، نمی توانید در میان انبوهی از جامعه مشتریان در بحث تبلیغات موفق ظاهر شوید . شما باید نیازهای مشتریان را بشناسید و محصول و حتی نوع بازاریابی خود را بر اساس این شناخت شکل دهید .

2- پیگیری تبلیغات خود

تبلیغات را به حال خود رها نکنید . سعی کنید بطور منظم تبلیغات خود را ردیابی نمایید و نتیجه آن را در میان مشتریان خود بررسی کنید .

3- تبلیغ به موقع

بسیاری از شرکت ها به دلیل تبلیغ در زمان نادرست ، سرمایه خود را بدون هیچ نتیجه ای از دست می دهند . بهتر است که زمان مناسب جهت تبلیغات محصول خود را در نظر داشته باشید . برخی محصولات فصلی هستند و باید در فصل مناسب بازاریابی آنها بیشتر از گذشته صورت گیرد .

4- برندسازی درست

برند در مورد یک محصول حرف اول را می زند . اینکه برند شما که مجموعه ای از لوگو ، رسم الخط نوشتاری نام محصول ، رنگ و فونت و … می باشد ، در چشم مشتریان خاص و متمایز از سایر برندها باشد یک امتیاز بسیار مهم برای شما محصوب می شود پس پیش از بازاریابی مطمئن شوید که برند شما در میان مردم و بالاخص مشتریانتان محبوب خواهد شد .

5-  تبلیغ در مکان مناسب

سعی کنید فضای درست و مناسبی را جهت تبلیغات انتخاب کنید . فضا و مکان انتخابی برای بازاریابی و تبلیغات شما می بایست دارای بیشترین بازدید در میان جامعه هدف از پیش تعیین شده تان باشد تا دیده شود .

6- استفاده بهینه از منابع

درصورتیکه منابع مالی کمی در اختیار دارید سعی کنید آن را به درستی مدیریت کنید . بهتر است که در مجلات یا سایت های گران قیمت تبلیغ نکنید و همان هزینه را صرف تبلیغات بهینه تری کنید .

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *